IT sprendimai, serveriu diegimas, serveriu prieziura, linux serveriai, kompiuteriu prieziura, programine iranga, serveriu administravimas  
IT sprendimai, serveriu diegimas, serveriu prieziura, linux serveriai, kompiuteriu prieziura, programine iranga, serveriu administravimas
   

Senienos

Titulinis
Paslaugos
Senienos
Sprendimai
Produktai
avast! distribucija
Apie mus
Kontaktai
 
avast! antivirus
 

2009-02-19 avast! vartotojų skaičius peržengė 75 milijonų registruotų vartotojų ribą

2009-01-21 Tinklalapius atakavo naujas pavojingas virusas JS:Packed-AB[Trj]

2008-07-03 Savaitgalio kibernetinis išpuolis – tik ledkalnio viršūnė

2008-04-28 Masiniai programišių išpuoliai 

2008-04-10 avast! vartotojų pasaulyje jau 50 milijonų  

2007-12-17 OpenDocument – oficialus Lietuvos standartas el. dokumentams

2007-10-29 40 milijonų avast! antivirusinės programos vartotojų

2007-10-12 SATi - aukščiausi saugumo įvertinimai

2007-05-25 avast! vartotojų skaičius pasaulyje išaugo iki 30 milijonų 

**********************************************

avast! peržengė 75 milijonų registruotų vartotojų ribą

UAB "Sisteminio administravimo technologijos ir įranga", oficialūs čekų programinės įrangos kūrėjų "ALWIL software a.s." atstovai Lietuvoje, praneša apie 75-milijonąjį avast! antivirusinės programos vartotoją pasaulyje.

2009m, vasario mėn. 18d. Čekijos respublika, Praha “ALWIL Software a.s.” džiūgauja, kad avast! antivirus peržengė 75 milijonų registruotų vartotojų ribą. Nuo pirmos registracijos 2002 m. sausio mėnesį, avast! antivirus tapo pasaulinio masto produktu. Pasiekti 50 milijonų registruotų vartotojų ribą prireikė 6 metų, tuo tarpu pasiekti 75 milijonus prireikė tik papildomų 12 mėnesių.

Pavel Baudis ir Eduard Kucera, „ALWIL“ įkūrėjai, pareiškė: “Mes labai didžiuojamės pasiekę šį, itin svarbų, įvykį. Ikūrę įmonę prieš maždaug 20metų, mes giliai tikėjome avast! antivirusinės įrangos sėkme, tačiau ištikimų avast! bendruomenės narių skaičius augo daug greičiau nei mes galėjome įsivaizduoti. Tokią sėkmę lėmė bendra mūsų bendruomenės narių pagalba. Dėkojame kiekvienam avast! naudotojui už jų palaikymą; be jų - mūsų čia nebūtų.

Šis svarbus įvykis rodo ne tik didžiulę produkto sėkmę, bet, taip pat, ir mūsų vizijos, užtikrinant geriausią apsaugą, pasisekimą. Nemokamas “avast! Home Edition” suteikia galimybę dešimtims milijonų vartotojų saugiai ir ramiai naršyti po internetą. O mūsų mokamas profesionalus produktas suteikia įvairių papildomų galimybių komercinėms veikloms ir vartotojams, kuriems to reikia.

Mes taip pat didžiuojamės galėdami pranešti, jog tokios nepriklausomo testavimo bendrovės kaip: “AV Comparatives” ir “Virus bulletin”, patvirtina, kad avast antivirusinė sistema yra viena iš geriausių šioje srityje. Kai viename populiariausių tinklapių download.com avast antivirusinė sistema buvo parsiųsta daugiau nei 39 milijonus kartų ir įvertinta 4.5 iš 5 balų (aukščiausias įvertinimas iš visų antivirusinių programų), mes supratome, kad judame teisinga linkme.”

Ondrej'us Vlcek'as, pagrindinis pastarojo dešimtmečio darbų vykdytojas, prideda: “Nenutraukiama avast sekmė ir populiarumas pagrįsti mūsų galimybėmis pateikti pasaulinio lygio nemokamą produktą visoms svarbiausioms kompiuterių platformoms. Šiais, ekonomikos atžvilgiu, sunkiai laikais mes išliekame įsipareigoję užtikrinti nemokamus sprendimus, neversdami vartotojų be reikalo mokėti. Be to, kad gerbiame kiekvieną savo vartotoją, ir pripažįstame, kad dalį mūsų sėkmės užtikrina lyderiavimas tehnologinių naujovių srityje ir mes tęsime glaudų bendradarbiavimą su savo klientais, skirsime didelį dėmesį jų poreikiams ir vystysime technologijas, kad užtikrintume tolimesnį aukščiausios klasės apsaugos sprendimų tiekimą.”

avast! antivirusinę sistemą galima parsisiųsti iš www.avast.com  arba www.download.com . Informacija lietuvių kalba pateikta tinklapyje www.avast4.eu. avast! galima parsisųsti 33-is skirtingomis kalbomis - keturis kartus daugiau, nei gali pasiūlyti didžiausi šios srities rinkos dalyviai. 75 milijonai vartotojų jau išreiškė pasitikėjimą avast'u. Daugiausia balsų gauta iš Prancūzijos, JAV, Brazilijos, Lenkijos, Italijos ir Japonijos.

avast! Home Edition – nemokama versija, skirta nekomerciniam naudojimui namuose

avast! Professional Edition - skirta tiek komerciniam, tiek paprastam “namų” vartojimui

avast! Professional Family Pack, - antivirusinis sprendimas “namų” tinklams.

Visus produktus galima parsisiųsti www.avast.com arba įsigyti iš bet kurio avast! pardavėjo.

**********************************************

Tinklalapius atakavo naujas virusas

Antivirusinė programa avast! (www.avast4.eu) identifikavo naują pavojingą virusą JS:Packed-AB [Trj].

Naujas nežinomas virusas atakavo pasaulinio tinklo svetaines sausio 16 d. įrašydamas tinlalapiuose keletą žalingo programinio kodo eilučių (script'ą). Užkrėsti tinklalapiai nukreipdavo jų lankytojus (našrytojus) į viruso kūrėjų valdomą serverį, kuris savo ruožtu užkrėsdavo naršytojų kompiuterius. Per 48 valandas buvo užfiksuota net apie 5000 atakuotų ir 2000 nukentėjusių tinklalapių. Vienintelė ir pirmoji šį virusą identifikavo Alwil Software kompanijos (www.avast.com) antivirusinė programa avast!

Pasak Gintautas Švedo, saugumo srityje dirbančios įmonės - UAB Sisteminio administravimo technologijos ir įranga – vadovo, tokių incidentų daugės, nes dalis įmonių recesijos laikotarpiu linkusios taupyti informacinio technologijų saugumo sąskaita.

**********************************************

Savaitgalio kibernetinis išpuolis – tik ledkalnio viršūnė


Prieš keletą dienų įvykęs masinis interneto svetainių sudarkymas tėra tik ledkalnio viršūnė. Pasak informacinių technologijų specialistų, tai tėra tik parodomoji akcija, skirta parodyti „hakerių“ galybę.*


Pasak IT saugumo srityje besispecializuojančios UAB „SATi“ direktoriaus Gintauto Švedo šiuo metu tikrųjų įsilaužimų skaičius yra daug didesnis. „Rimtieji kibernetiniai nusikaltėliai visuomet stengiasi išlikti nepastebėti, o paslapčia naudotis aukos kompiuterio duomenimis ir jį valdyti“, - teigė G. Švedas.

Manoma, kad šiuo metu didelė dalis įmonių kompiuterių ir tinklapių yra užkrėsti taip vadinamais „trojų arkliais“. „Slapčia įdiegę šiuos virusus informaciniai nusikaltėliai gali sužinoti ne tik organizacijos komercines paslaptis, bet ir pasinaudoti šiuo kompiuteriu kaip priedanga įsilaužti į kitas sistemas“, - mano IT saugumo specialistas.

Įsilaužėlių akiratyje yra ne tik interneto svetainės, bet ir failų serveriai, duomenų bazės, paprasti kompiuteriai. Kibernetiniai nusikaltėliai sugeba išgauti konfidencialius klientų bei darbuotojų duomenis, elektroninėse užsakymo sistemose užsisakyti sau prekių kito asmens ar įmonės vardu, iš svetimų banko sąskaitų pasisavinti pinigus, per "išlaužtus" e-pašto serverius siųsti brukalus (užkemšamas interneto srautas, įmonės IP (tinklo) adresai įtraukiami į juodus sąrašus ir blokuojamas e-laiškų pristatymas).

Piktavaliai gali neribotam laikui išvesti iš rikiuotės visos įmonės IT infrastruktūrą. Ypač pažeidžiamos yra įmonės ir įstaigos turinčios kompiuterizuotas gamybos linijų valdymo, paslaugų teikimo ar prekių užsakymo internetu sistemas bei IP namai, dar vadinami elektroniniais, kuriuose kiekvienas buitinis prietaisas turi savo tinklo adresą ir gali būti valdomas internetu.

Didžioji dauguma įsilaužėlių naudojasi programinės įrangos spragomis, kurios gali būti ištaisomos įdiegus atnaujinimus. Nėra išimtis ir dabartiniai masiniai įsilaužimai – svetainių prieglobos paslaugų tiekėjai nepakankamai kruopščiai prižiūrėjo savo serverius, laiku neįdiegė atnaujinimų ar naujos programinės įrangos. Spragos tinklalapiuose atsiranda ir dėl svetainių programuotojų, pardavėjų bei pirkėjų kompetencijos ir atsakomybės stokos. Norint įsilaužti į nuolatos atnaujinamą ir prižiūrimą serverį tenka ieškoti vis unikalesnių metodų, todėl galimybė naudoti įprastas įsibrovimo technologijas botnet (dar vadinam zombių) tinklus ar automatinį įsilaužimą apsunkinama.

Ypatingai svarbu užtikrinti tinkamą IT infrastruktūros priežiūrą. Įsilaužimų išvengti padeda specializuotos paslaugos arba programinės įrangos - pažeidžiamumo skenerių naudojimas. Pažeidžiamumo skeneris padeda identifikuoti silpnas vietas ir numatyti grėsmes bei galimus nusikaltėlių žingsnius įsilaužiant į vidini kompiuterių tinklą. Ne mažiau naudinga speciali įsibrovimo nustatymo ir prevencijos programinė įranga (IDS/IPS) gebanti numatyti įvykius pagal specifinių įtartinų veiksmų aktyvumą ir pan.

********************************************* 

Masiniai programišių išpuoliai

Programišiai (angl. “hacker”) sugebėjo įdiegti kenksmingą programinį kodą į šimtus tūkstančių internetinių svetainių. Šis kodas diegia kenkėjiškas programas į lankytojų kompiuterius, kurių programinė įranga nebuvo laiku atnaujinta. Tarp užkrėstų svetainių yra LR Vyriausybei, Jungtinių tautų organizacijai ir Didžiosios Britanijos vyriausybei priklausančios svetainės.

Šį kartą programišiai nebandė įsilaužti į serverius, o pasinaudojo Microsoft ASP saugumo spraga. Nusikaltėliai manipuliuodami SQL duomenų bazėmis, skirtomis talpinti svetainėse publikuojamą informaciją, sugebėjo įkelti kenksmingą kodą. Jis priverčia lankytojų interneto naršykles atsisiųsti į kompiuterį automatiškai įsidiegiančias žalingas programas. Tam, kad padidinti efektyvumą ir sumažinti vartotojų budrumą šios programos maskuojamos kaip kompiuteriniai žaidimai.

UAB “SATi” kviečia visus svetainių administratorius bei prieglobos teikėjus skubiai ištaisyti saugumo spragas naudojamuose Microsoft serveriuose. Rekomenduojama pastoviai atsinaujinti naudojamą programinę įrangą – taip galima išvengti panašių masinių atakų.

**********************************************

UAB "Sisteminio administravimo technologijos ir įranga", oficialūs čekų programinės įrangos kūrėjų "ALWIL software a.s." atstovai Lietuvoje, praneša apie penkiasdešimt-milijonąjį avast! antivirusinės programos vartotoją pasaulyje.

Pasak Eduardo Kuceros - vieno iš kompanijos "ALWIL Software a.s." įkūrėjų ir vadovų - šis neeilinis įvykis "ypatingai svarbus darbštaus kompanijos personalo pasiekimas. Ryžtas pateikti geriausius antivirusinius sprendimus tapo svariais rezultatais, reikšmingais tiek mūsų kompanijai tiek visiems antivirusinės programos vartotojams. Penkiasdešimt milijonų vartotojų atspindi nepriekaištingą kompanijos darbo kokybę ir vartotojų pasitikėjimą." "ALWIL software a.s." toliau tobulina kovos su kenkėjiškomis programomis būdus ir ruošia naują antivirusinės programos avast! 4.8 versiją, su "West Coast Labs Checkmark" sertifikuota apsauga prieš šnipinėjančias ir įsilaužiančias į kompiuterį programas bei su tobulesne pačios avast! programos savisauga. Ši versija užtikrins aukšta namų ir verslo vartotojų kompiuterių bei IT sistemų saugą. Namų vartotojams avast! antivirusinė programa yra nemokama.

Šiais metais "ALWIL Software a.s." tęs antivirusinių programų tobulinimą ir diegs naujas, vartotojų pageidaujamas savybes. Visus pageidavimus galima teikti vartotojų el-forume (forum.avast.com). Taip pat plečiamas ir siūlomų programų spektras. Sausio pradžioje pasirodė antivirusinės programos MAC ir Windows Home Server terpėms. Trečiame šių metų ketvirtyje pasirodys nauja, penktoji avast! versija. Šiais metais "ALWIL Software a.s." kartu su daugybe savo partnerių visuose kontinentuose švenčia dvidešimtąjį gimtadienį.

********************************************** 

OpenDocument – oficialus Lietuvos standartas el. dokumentams

ISO tarptautiniu standartu priimtas universalus elektroninių dokumentų formatas OpenDocument po metų pripažintas ir Lietuvos oficialiu standartu dokumentų mainams. Formatą priėmė Lietuvos standartizacijos departamentas šių metų liepos 31-ąją.


Lietuva - ne pirmoji valstybė, oficialiai pripažinusi atvirąjį formatą OpenDocument. Prieš metus oficialiose institucijose keistis dokumentais šiuo formatu pradėjo Belgija, o jos pavyzdžiu pasekė Prancūzija ir Danija. Šių metų kovą OpenDocument formatą bei atvirojo kodo biuro programų paketą OpenOffice.org pradėjo naudoti Suomijos teisingumo ministerija, o gegužę – Norvegijos vyriausybė. Formatas buvo pripažintas kaip geriausiai tinkantis dokumentų saugojimui bei mainams.


OpenDocument Lietuvoje buvo perimtas ne iš karto - standarto priėmimą daugiausia įtakojo laisvų programų entuziastai iš asociacijos „Atviras kodas Lietuvai“ ir atviro kodo sprendimus verslui siūlančios įmonės „Sisteminio Administravimo Technologijos ir Įranga“ (SATi) atstovai. Formatas OpenDocument bei kiti atviri formatai rekomenduoti valdžios atstovams ne vienoje aukšto lygio konferencijoje. Galiausiai formatas buvo pasiūlytas standartizacijos departamentui ir sėkmingai priimtas.


OpenDocument formato pripažinimas standartu reiškia, jog jis yra šimtu procentų tinkamas naudojimui Lietuvoje ir negali kilti jokių teisinių ar techninių problemų. Taip pat valstybės institucijos bei įstaigos dabar turėtų prioritetą teikti OpenDocument formatui, o ne kitiems atviriems formatams kaip PDF ar RTF. Nors teisės aktai įpareigoja OpenDocument formatą naudoti valstybines institucijas, tačiau iki šiol labiausiai paplitę yra pasenę ir nestandartizuoti Microsoft Office formatai (.doc, .xls ir t.t.).


Šis įvykis labai palankus Lietuvos programinės įrangos naudotojams, nes be jokių kliūčių leidžia naudoti laisvai platinamą biuro programinę įrangą (OpenOffice.org, AbiWord, KDE KOffice ir kt.). Taip pat daugelis nuosavybinių biuro programų palaiko OpenDocument formatą (Microsoft Office, IBM Workplace, Google Writely ir t.t.).

OpenDocument pripažinimas Lietuvoje – tai dar vienas žingsnis link saugios bei atviros informacinės visuomenės, užtikrinant technologinį neutralumą ir ekonominę naudą.

**********************************************

UAB "SATi" praneša, kad spalio 22 dieną avast! Home Edition vartotojų
skaičius pasiekė 40 milijonų. Per paskutinius metus vartotojų skaičius
išaugo dvidešimcia milijonų - t.y. dvigubai!

avast! Home Edition - tai specialistų ir vartotojų visame pasaulyje
vertinamas už savo greitį ir efektyvumą interneto saugumo sprendimų
rinkinys. Be to, ši programa yra visiškai nemokama namų vartotojams ir
išversta net į 30 skirtingų kalbų. "Toks pasisekimas nėra stebuklas, o
pasišventimo, sunkaus darbo, komandos vieningumo bei puikių atsiliepimų
iš pačių vartotojų rezultatas. Ši patikima pasaulinio lygio apsauga
dabar saugo 40 milijonų vartotojų visame pasaulyje." sako ALWIL Software
pagrindinis ideologas Pavel Baudis.

Šio įvykio proga, visiems komerciniams avast! produktams 20 dienų bus
taikoma 20 procentų nuolaida. Nemokamą pilnavertę interneto saugumo
programą avast! Home Edition galima atsisiųsti iš puslapio www.avast.com.

ALWIL Software Lietuvoje atstovauja interneto saugumo ekspertai UAB "SATi".

**********************************************

SATi - aukščiausi saugumo įvertinimai


UAB „SATi“ suteikti ISO 9001 ir ISO/IEC 27007 sertifikatai. Šie dokumentai įrodo, jog bendrovė atitinka griežtus tarptautinius IT saugumo vadybos standartus. „SATi“ – vienintelė įmonė Lietuvoje įvertinta abiem šiais sertifikatais.

Augant IT rinkai Lietuvoje, atsirado daug įmonių teikiančių abejotinos kokybės paslaugas. Norėdamos užtikrinti perkamų paslaugų kokybę, daugelis įmonių kaip vieną iš pagrindinių sąlygų nurodo ISO standartus.

„Džiaugiamės, kad beveik po dviejų metų intensyvaus pasiruošiamojo darbo mūsų įmonei pagaliau buvo suteikti šie sertifikatai. Suprantame ir prisiimame visą atsakomybę už tokį įvertinimą. Esame vieninteliai Lietuvoje gavę abu šiuos ISO sertifikatus“, - sakė UAB „SATi“ vadovas Gintautas Švedas.

ISO 27001 informacijos saugumo vadybos sistemos tikslas yra sukurti ir nuolat tobulinti efektyvius principus bei metodus informacijos saugumo, tinklų sistemų kontrolei. ISO 9001 kokybės vadybos sistema, atspindinti ilgametę vakarų verslo patirtį, skirta pagerinti vidinę įmonės veiklą bei paslaugų kokybę.

Sukurti ir įdiegti sistemą atitinkančią ISO/IEC 27001 reikalavimus nėra lengva. Norint tai padaryti privaloma klasifikuoti ir nuolat kontroliuoti informacijos srautus, ir imtis reikiamų priemonių jiems apsaugoti. Taip pat įrodyti įmonės IT infrastruktūros saugumą - pradedant nuo darbo vietų, baigiant tinklu ir serveriais. Dėl aukštų reikalavimų ir specifikos, įsidiegti šį standartą gali labai nedaugelis įmonių.

Ruošiantis atestavimui bendrovėje buvo sukurta ir struktūrizuota procedūrų, taisyklių ir instrukcijų sistema, kuria naudodamiesi įmonės darbuotojai tiksliai žino ką turi daryti diegiant ir pritaikant sprendimus. Įdiegus naujoves „SATi“ veikla ir procesai tapo standartizuoti ir lengviau kontroliuojami. „Išaugusi paslaugų kokybė leidžia greičiau reaguoti į klientų pageidavimus ir pastabas, mažėja tarnybinių stočių prastovų laikas“, - kalbėjo G. Švedas.

Tikimasi, kad stipriai pagerėjusi paslaugų kokybė bei išskirtinis jos įvertinimas ISO 27001 ir ISO 9001 sertifikatais, bendrovės apyvartą padidins iki 25 proc., o taip pat leis sutaupyti dalį patiriamų išlaidų.

**********************************************

"Nemokamos namu vartotojams antivirusines programos avast! home edition
vartotoju skaicius pasieke 30 000 000. Per paskutinius 6 menesius
vartotoju skaicius isaugo 10 000 000 ir toliau dideja."

Pranesimas anglu kalba cia:
http://www.avast.com/eng/30-millionth-avast-home-edition-user-registered.html

avast! home edition aprasymas cia:
http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

**********************************************